XI Niedziela Zwykła

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Marii Magdaleny w Młodowie

XI Niedziela Zwykła

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020

 • Ofiary dzisiaj składane na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 • Składam serdeczne podziękowanie osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękuję: osobom, które przygotowały piękne ołtarze, Strażakom, dzieciom rocznicowym oraz ich rodzicom; dziewczynkom, które sypały kwiatki i ich rodzicom, paniom różańcowym, które niosły sztandary i chorągiew; ministrantom, Panu organiście, wszystkim naszym parafianom i gościom za tak liczny udział w tej uroczystości.
 • Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy, każdy ołtarz przygotowuje jeden rejon: Górka, św. Floriana, Karolówka i Zakącie. Proszę dzieci do sypania kwiatków, Panie różańcowe do niesienie sztandarów chorągwi i feretronów, ministrantów. W czasie procesji będziemy odmawiać różaniec w intencji o powstrzymanie pandemii i uchronienie nas od niej. Po procesji poświęcenie wianuszków i błogosławieństwo dzieci.
 • W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
 • W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 • W sobotę kościół sprzątały: Marta Koprowska, Agata Żuk, Gabriela Żuk. Dziękuję za tę pracę i poświęcony czas – „Bóg zapłać”. Następne sprzątanie w sobotę, o godz. 9. Dziękuję raz jeszcze rodzicom dzieci rocznicowych za sprzątanie kościoła przed Bożym Ciałem, kwiaty do ołtarza i wykoszenie placu kościelnego.
 • Tygodniki katolickie: „Niedziela” (6 zł) i „Gość Niedzielny” (6 zł) oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) są wyłożone na stoliku pod chórem –   zachęcam do  lektury.
 • Intencje mszalne.
 1. W ostatnim czasie wpłynęły ofiary: 1 x 2600 /dar ołtarza Rodziców dzieci idących do I Komunii/, 1 x 1200 /Karolówka/, 1 x 200 /Karolówka/, 1 x 100 /Karolówka/ i  1 x 100 /Karolówka – wpłata na konto parafialne/ na potrzeby parafii. Ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać”. Z tych i innych ofiar spłacono 14000 zadłużenia, do spłaty pozostało 16000.
 1. Msze św.: poniedziałek – 17.30, 18.00; wtorek – 18.00; środa – 18.00; czwartek – 18.00; piątek – 18.00; sobota – 18.00; niedziela – 8.00, 9.30, 11.00.