OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26.05.2019 r.

1. Miłość jest tą potężną siłą, która umożliwia człowiekowi stawianie sobie samemu wymagań, w których realizowaniu znajduje on szczęście. Każda miłość otwiera nas na Boga. Po Mszy św. o godz. 8.30 odmówimy Litanię Loretańską do NMP i po Mszy św. o godz. 11.00. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Pierwszej Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 11.00. W dzisiejszej modlitwie pamiętamy o naszych mamach z okazji ich święta. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej diecezji. Poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Centrum II i I. Początek poświęcenia przy figurze św. Jana Nepomucena o godz. 16.00. Kończy się miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe dzieci, młodzież i dorosłych do kościoła na godz. 18.00. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej ku czci NMP przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach.
2. Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 dzieci pierwszo-komunijne uczestniczyć będą w Białym Tygodniu. We wtorek dzieci komunijne wyjeżdżają na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie i do Zamościa. Zbiórka na parkingu przed kościołem o godz. 8.00. W poniedziałek o godz. 16.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy IV SP i ich rodzicami. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje. 3.W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00, połączone z nowenną do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nabożeństwie Msza św., a po Mszy św. w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek nabożeństwo majowe o godz. 18.00, połączone z nowenną do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W piątek święto Nawiedzenia NMP. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00, połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego i pierwszy dzień nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Sanktuarium w Krasnobrodzie.
6.W pierwszą sobotę od godz. 8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Święcenia kapłańskie w Katedrze zamojskiej o godz. 10.00. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w salce na plebani o godz. 17.00. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia , Litania do Serca Pana Jezusa , Loretańska do NMP i Akt zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. 7.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Po zmianie tajemnic w kościele spotkanie z młodzieżą z klas: VII i VIII i ich rodzicami. Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich do Krasnobrodu. Poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Podłęże i Czarne. Początek poświęcenia od rodziny p. Wł. Brozia o godz. 16.00. Proszę o pojazd na godz. 15.50.
8.Zapowiedzi przedślubne: K. Pinda, kawaler, zam., Nowy Lubliniec, par. Przemienienia Pańskiego w Starym Lublińcu i A. Mazur, panna, zam., Załuże, par. tut. Zapowiedź I.
9. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Centrum-I 60zł.,Czarne-190zł., Podłęże-330zł., Wygon-260zł., Centrum-II-260zł.,Moczay-150zł., Smereczyna-230zł. Z poświęcenia pól: Wygon-110zł., Smereczyna-70zł. Zakończyły się prace przy malowaniu dzwonnicy.
10.W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Witko i K i A. Skiba. 11. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych, za ofiarowanie do naszego kościoła naczynia chrzcielnego, piękną dekorację, kwiaty, posprzątanie kościoła i kaplicy. Panu R. Buczek, za wykonanie z drewna pięknej łodzi. Panu: R. Fedurko, za wykoszenie trawy na placu kościelnym i wokół plebani. Panu Z. Cieśla, za prace malarskie przy dzwonnicy.
12.Intencje mszalne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 19.05.2019 r.

1. Nieustanne pragnienie dobra i szczęścia drugiego człowieka, a nie czekanie na to, żeby inni nas uszczęśliwili, jest najprostszą wskazówką, jaką zostawił nam Jezus Zmartwychwstały w dzisiejszej Ewangelii. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię Loretańską do NMP i przed Mszą św. o godz. 11.00. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej o godz. 12.00. Trwa miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe dzieci, młodzież i dorosłych do kościoła na godz. 18.00. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej ku czci NMP przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach.
2.Od poniedziałku do piątku Msze święte o godz. 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo majowe. 3.W środę wspomnienie św. Rity z Cascii. Msza św. o godz. 17.00, a po Mszy św. nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nabożeństwie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek Msza św. o godz. 17.00, a po Mszy św. nabożeństwo majowe połączone z nowenną do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. W Sanktuarium Maryjnym w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się Pielgrzymka Młodzieży Bierzmowanej. Proszę rodziców dzieci z klasy III SP na godz. 18.00 o przygotowania dekoracji komunijnej, posprzątanie kościoła i ułożenie kwiatów. 5.W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Msza św. o godz. 17.00, a po Mszy św. nabożeństwo majowe , połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego. O godz. 10.00 odbędzie się Pielgrzymka Matek z niepełnosprawnością do Sanktuarium w Krasnobrodzie.
6.W sobotę od godz. 8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Od godz. 9.00 spowiedź dzieci pierwszo-komunijnych ich rodziców, rodzeństwa, rodziny. Po spowiedzi próba generalna dzieci z klasy III SP. Msza św. chrzcielna o godz. 16.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00, po nim Msza św. 7.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci komunijne z rodzicami zgromadzą się na placu przed wejściem do kościoła o godz. 10.45. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Matki. Poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Centrum I i II. Początek poświęcenia przy figurze św. Jana Nepomucena o godz. 16.00. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w naszej diecezji.
8.Zapowiedzi przedślubne: P. Szynal, kawaler, zam., Bałaje, par. św. K. Boromeusza w Lubaczowie i I. Przeszłowska, panna, zam., Załuże, par. tut. Zapowiedź II.
9. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Centrum-I 60zł.,Czarne-190zł., Podłęże-330zł., Wygon-260zł., Centrum-II-260zł. Zakończyły się prace malarskie pod chórem. Trwają prace przy malowaniu dzwonnicy. W ubiegłym tygodniu została zakupiona kosiarka spalinowa z napędem za kwotę 1080 zł.
10.W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: Krystian Malec i Adriano Skiba. 11. Dziękuję panom: Z. Cieśla, R Fedurko, za prace malarskie pod chórem. Prace te wykonali gratisowo. Paniom: H. Maślanka, St. Wawrzaszek, M. Cymbalista, za posprzątanie kościoła i kaplicy. Panom: R. Fedurko, D. Nieckarzowi, za wykoszenie trawy na placu kościelnym, cerkiewnym i wokół plebani. Panom: St. Szpyt, Z. Cieśla, za oczyszczenie grzejników w kościele.
12.Intencje mszalne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 12.05.2019 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię Loretańską do NMP i przed Mszą św. o godz. 11.00. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci NMP Fatimskiej w Lisich Jamach o godz. 12.00. Trwa miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe dzieci, młodzież i dorosłych do kościoła na godz. 18.00. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej ku czci NMP przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego WSD w Lublinie. Dziś poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Smereczyna i Wygon. Początek procesji przy krzyżu przed wjazdem do rezerwatu „Jedlina”. Proszę o pojazd na godz. 15.50.
2.W poniedziałek 13 maja, rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzechy. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13 dnia miesiąca od maja do października. Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa prowadzona przez dzieci z klasy III SP: N. Skiba, K. Wojciechowskiego i Z. Lisztoń. Po modlitwie różańcowej wyruszymy z procesją wokół kościoła i śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP. Obowiązkowo w tym nabożeństwie biorą udział wszystkie dzieci i młodzież z klasy VII i VIII SP. We wtorek święto św. Macieja Apostoła o godz. 16.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP i ich rodzicami. Nasi lektorzy i ministranci o godz. 19.00 udzielą wywiadu KRZ i wezmą udział w audycji o ministrantach i dla ministrantów w czwartek o godz. 20.00. 3.W środę nabożeństwo majowe o godz. 18.00 połączone z nowenną do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nabożeństwie Msza św. a po Mszy św. w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek święto św. Andrzeja Boboli p im. Patrona Polski, o godz. 15.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP i ich rodzicami. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00 połączone z nowenną do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie Msza św. o godz. 18.30. 5.W piątek nabożeństwo majowe o godz. 18.00, połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego.
6.W sobotę od godz. 8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00, po nim Msza św. 7.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej o godz. 12.00.
8.Zapowiedzi przedślubne: P. Szynal, kawaler, zam., Bałaje, par. św. K. Boromeusza w Lubaczowie i I. Przeszłowska, panna, zam., Załuże, par. tut. Zapowiedź I. H. Walat, kawaler, zam. Nowy Dzików, par. Trójcy Przenajświętszej Stary Dzików i M. Burek, rozwiedziona , zam. Załuże, par. tut. Zapowiedź II.
9. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Centrum-I 60zł. Zakończyły się prace malarskie w trzech pomieszczeniach zakrystii, a w tym tygodniu rozpoczną się prace malarskie pod chórem i przy dzwonnicy.
10.W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: Konrad Załuski i Kacper Kołodziej. 11. Dziękuję panom: Z. Cieśla, R Fedurko, za prace malarskie w trzech pomieszczeniach zakrystii. Paniom: E. Wojciechowskiej i M . Flis, za zakupienie i posadzenie kwiatów w rabatkach na zewnątrz kościoła. Paniom: J. Kowalskiej, M. Sikora, D. Antosz, H. Maszlanka, G. Młodowiec, za posprzątanie kościoła i kaplicy.
12.Intencje mszalne.
13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bronisława Załogę. Pomódlmy się o wieczny pokój dla niego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 05.05.2019 r.

1. W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Ministranci po Mszach świętych rozdawać będą sigle czyli cytaty z Pisma Świętego do rozważania w domu. W tym roku z Ewangelii wg św. Jana. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię Loretańską do NMP i przed Mszą św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. W kościele po zmianie tajemnic różańcowych spotkanie z młodzieżą z klasy VII i VIII SP. Rozpoczął się miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe dzieci, młodzież i dorosłych do kościoła na godz. 18.00. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej ku czci NMP przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Po nabożeństwie Msza św. W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. We wtorek 7 maja uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, połączone z pielgrzymką samorządowców o godz. 16.30 wprowadzenie relikwii, a o godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem Bpa A. Mizińskiego sekretarza Generalnego KEP. O godz. 16.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP i ich rodzicami. 2.W środę przypada uroczystość św. Stanisława Bpa i m., Głównego Patrona Polski. Uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława w Lubaczowie o godz. 12.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00 połączone z nowenną do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nabożeństwie Msza św. a po Mszy św. w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 3.W czwartek o godz. 16.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP i ich rodzicami. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00 połączone z nowenną do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie Msza św. o godz. 18.30. 4.W piątek nabożeństwo majowe o godz. 18.00, połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego.
5.W sobotę od godz. 8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00, po nim Msza św. Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia do Sanktuarium w Krasnobrodzie o godz. 10.00. 6.W przyszłą Niedzielę Dobrego Pasterza Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Modlić się będziemy o nowe powołania do służby w Kościele, kapłańskie, zakonne i misyjne. Pielgrzymka Rolników do Topólczy z racji wspomnienia św. Izydora. Taca na potrzeby naszego WSD w Lublinie. Uroczystość odpustowa ku czci NMP Fatimskiej w Lisich Jamach o godz. 12.00. Poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Smereczyna i Wygon od godz. 16.00. Początek poświęcenia od krzyża w kierunku „Jedliny”. Proszę o pojazd na godz. 15.50.
7.Zapowiedzi przedślubne: Henryk Walat, kawaler, zam. Nowy Dzików, par. Trójcy Przenajświętszej Stary Dzików i Marzena Burek, rozwiedziona , zam. Załuże, par. tut. Zapowiedź I.
8. Proszę radnych z Rady Parafialnej o zabranie zeszytów. Rozpoczęły się prace malarskie przy dzwonnicy i w trzech pomieszczeniach naszego kościoła: w zakrystii I i II oraz w salce dla ministrantów. Uroczystość I-szej Komunii św. w naszej parafii będzie w niedzielę 26.05. o godz. 11.00 Rocznica I-szej Komunii św. w niedzielę 02.06.o godz. 11.00. Sakrament bierzmowania w niedzielę 23.06. o godz. 8.30.
9.W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: Krystian i Adam Skiba i Łukasz Przeszłowski. 10. Dziękuję panom: Z. Cieśla, St. Szpyt, A. Basznianin, za rozpoczęte prace malarskie przy dzwonnicy i w pomieszczeniach zakrystii. R. Fedurko, za uporządkowanie kościoła z dekoracji wielkanocnej. Pani I. Chlastawa, za umieszczenie kwiatów doniczkowych w Grocie. Paniom: S. Kapel, E. Skiba, B. i Z. Flis, za posprzątanie kościoła i kaplicy.
11.Intencje mszalne.
12.Przez wstawiennictwo Matki Bożej Ostrobramskiej, polećmy Bogu tegorocznych maturzystów z naszej wspólnoty parafialnej: M. Brzeziak, J. Rudnika i M. Witko.